Петрівський ярмарок

Популярне міське свято в Чернівцях – Петрівський ярмарок – має багату історію, і проведення цього фестивалю-ярмарку почалося ще в 18 сторіччя, а саме – 3 1786 року.

DSCN9233_новый размер1На той час територія Чернівців простягалась на південь від центру, тобто приблизно від того місця, де розташований сучасний готель «Київ». Ні іншій території не було нічого, лише пустир, який з 1786 року використовували в якості площі під ярмарок. Стало традицією влітку на два тижні проводити торгівлю, яка тривала зазвичай від 29 червня по 14 липня. На ярмарку можна було вторгувати все, що завгодно, враховуючи навіть худобу – корів, коней та овець. У зв’язку з тим, що ярмарок завершувався святом Петра і Павла, його було вирішено називати Петрівським ярмарком.

Традиційними для Петрівського ярмарку були виступи народних музикантів, а також артистів – місцевих та мандрівних, які розважали гостей ярмарку на спеціально зведених дерев’яних помостах. а також предмети розкоші, які вартували великих грошей. Традиційними для Петрівського ярмарку були танці з гучною музикою, особливо популярними були молдавські танці, а ще мазурка та вальс. Петрівський ярмарок втілював у собі не лише місце та час для торгівлі, а святковий та піднесений ярмарок, тому відігравав важливу роль власне для Буковини, а також Угорщини, Австрії, Німеччини, Росії, деяких земель Румунії та навіть Туреччини, звідки на Буковину з’їжджались купці.

З часом ярмарки перестали проводити, проте цю традицію, пов’язану із святом Петра і Павла, було вирішено відновити в дев’яності роки двадцятого сторіччя.

На сьогоднішній день Петрівський ярмарок являє собою міське свято для чернівчан та гостей. На традиційному святі, яке триває зазвичай два дні – суботу та неділю близько до свята Петра і Павла, не обходиться без продажу товарів різного призначення, презентацій послуг та товарів, а також сувенірів та продукції народних майстрів. В програмі Петрівського ярмарку також є виступи різноманітних танцювальних та музикальних колективів, різноманітні акції та конкурси для жителів та гостей міста.

Вже декілька років поспіль Петрівський ярмарок в Чернівцях проводиться в центрі міста – на основних вулицях та головних площах міста. Це дуже зручно для учасників ярмарку з Буковини, а також інших областей та навіть сусідніх країн, які представляють свої товари та послуги на святі, а також для гостей Петрівки.